Kniha návštěv rss

neregistrovaní nemohou psát příspěvky

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9  další »
, vathany odpovědět

Děkujeme neznámému dobrodinci, který nechal opravit varhany v kostele sv. MM v Lanškrouně.

, - odpovědět

ZÁBŘEH (ŠUMPERSKO) - Šest let trvající úsilí věřících v Zábřehu, kteří se rozhodli zachránit zdejší kostel sv. Barbory, bylo minulý týden slavnostně završeno při bohoslužbě, kterou ve středu 4. prosince sloužil v opraveném chrámu olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Představitelé občanského sdružení Svatá Barbora, které rekonstrukci vedlo, mu při této příležitosti také předali klíče od kostela a budovu tím symbolicky vrátili zpět církvi.
Nemilé překvapení čekalo na věřící, kteří počátkem 90. let přišli na bohoslužbu do kostela sv. Barbory v Zábřehu. Kvůli stropu, který se během předcházející noci propadl a zasypal chrámovou loď, se nekonala nejen tato bohoslužba, ale ani žádná další – až do roku 2007. Tehdy se skupina farníků a dalších lidí rozhodla, že pokračující chátrání nejstaršího kostela ve městě zastaví a pustí se do jeho oprav.
„Pro řadu zdejších věřících kostel hodně znamenal – jednak to byl vždycky kostel český, a to i za války, kdy se město stalo součástí německého záboru, a jednak se zde k bohoslužbám scházeli studenti, takže pro mnohé zdejší obyvatele je vzpomínkou na léta mládí,“ vysvětluje Josef Klimek z občanského sdružení Svatá Barbora a dodává: „Proto jsme se rozhodli kostel opravit a vrátit ho zpět především k liturgickým účelům, ale také pro další využití například při koncertech.“............

http://www.christnet.cz/zpravy/25872/zabreh_obcanske_sdruzeni_opravilo_zdevastovany_kostel_a_predalo_ho_farnosti.url

, - odpovědět

http://www.christnet.cz/zpravy/25872/zabreh_obcanske_sdruzeni_opravilo_zdevastovany_kostel_a_predalo_ho_farnosti.url

, V takové Evropěžijeme odpovědět

Vidíme, že mnoho euro- atlantických zemí zapomíná na své kořeny, včetně hodnot křesťanství, které vytvořilo základy civilizace. Zavrhují všechny etické zásady ,jakoukoli identitu, národní, náboženskou, dokonce i pohlavní. Následují politiku rodin stejného pohlaví.Nadměrné využívání politické korektnosti vede některé strany k propagaci pedofilie,zástupci ve většině západních zemí dokonce ruší některé svátky a oslavy a ukrývají jejich základy. Tento model se snaží vnutit každému.Tohle nás vede k ponižování, do hluboké morální krize.

Poznali byste, kdo je autorem těcho tvrdých a výstižných slov ?

, - odpovědět

http://www.christnet.cz/zpravy/24971/spolek_nadsencu_na_svitavsku_obnovi_tri_zanikle_kaple.url

, Poděkování a přání odpovědět

Dobrý den,
rád bych jménem Sdružení poděkoval všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili kostel sv. Marie Magdaleny. Za všechny modlitby, finanční podporu, úklid, zdobení a větrání kostela, organizační záležitosti chodu sdružení, realizaci nových dveří v sakristii a ostatní fyzickou pomoc vám všem díky.
Do nového roku 2013 vám přejeme Boží požehnání, zdraví na duchu i těle a radost z každého nového dne, který nám Pán Bůh daruje.

, Virtuální prohlídka odpovědět

Virtuální prohlídka je moc pěkná, je to moc dobrý nápad.

, výročí odpovědět

Chci jen připomenout jedno smutné výročí:13. října 1307, v pátek, začalo ve Franvii na rozkaz krále Filipa Sličného velké zatýkání Templářů.Rytíři se nebránili, snad spoléhali na papeže, protože jejich řád byl podřízen pouze jemu.Několik tisíc jich bylo zatčeno a krutě mučeno,aby se přiznali k nesmyslům, které nespáchali.Všichni nakonec svá přiznání odvolali a tím se odsoudili k smrti.Co bylo příčinou královy nenávisti ? Jako vždy peníze ! Templáři byli mocní a bohatí, byli to finanční géniové, půjčovali peníze všem členům královské rodiny a vedli si o tom přesné zápisy.Touha po jejich bohatství vedla k pokusům přimět papeže ke zrušení templářského řádu - dva papežové odmítli, ten třetí, Klement, nátlaku ustoupil a přes odpor církevních představených řád v roce 1312 zrušil.Tohoto roku bude tedy velké výročí, které nám připomne, jaké zrady, krutosti a nevděk provázejí lidské dějiny.

odpověděl(a)

Ano, bylo to zřejmě smutné a nepochopitelné jednání.img

, Poděkování odpovědět

Dobrý večer,
jménem Občanského sdružení pro zachování kostela sv.Marie Magdalény pro bohoslužebné účely děkuji vám všem, kteří jste v roce 2011 modlitbou, prací nebo finančně podpořili záchranu tohoto chrámu.
Do nového roku vám přejeme hojnost Božích milostí a požehnání.

, Tři Sekery - kostel odpovědět

jen jako zajímavost tento odkaz: http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=22574

Kostel Čtrnácti svatých pomocníků, který získala od církve obec Tři Sekery, se dočkal záchrany. Prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad získala obec na jeho opravu sedm milionů korun, celkové náklady na rekonstrukci vyšly na devět milionů korun, píše server Propamatky.info...


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9  další »