Kategorie: Postřehy a úvahy

Mejdan na hřbitově

Omlouvám se za ten provokativní název, ale přesně odpovídal míře mého nepříjemného překvapení, když minulý rok v těsné blízkosti kostela vzniklo něco jako vesnický dvorek a menší zoologická zahrada a bohoslužba byla doprovázena kokrháním kohoutů a podobnými zvuky.

 

Mejdan na hřbitově

Omlouvám se za ten provokativní název, ale přesně odpovídal míře mého nepříjemného překvapení, když minulý rok v těsné blízkosti kostela vzniklo něco jako vesnický dvorek a menší zoologická zahrada a bohoslužba  byla doprovázena kokrháním kohoutů a podobnými zvuky.

To bylo před rokem a tehdy ještě pořadatelé možná  nevěděli to, co dnes víme všichni. .Při odvodňovacích pracech podél levé zdi kostela se v hloubce pouhých 40 ti cm našly lidské kosterní pozůstatky a u schodů do sakristie pak kostra ženy, která sem byla uložena tajně a stala se zřejmě obětí poválečného odsunu.Tehdy se k našemu kostelu sjely všechny televize a pozůstatky neznámé ženy byly zkoumány v kriminalistickém ústavu.

Nikdo se tedy dnes nemůže vymlouvat, že nevěděl, že místo vedle kostela je vlastně středověký hřbitov,.Jsou pravidla slušné lidské společnosti, která nejsou nikde přesně zapsaná ,a přece platí, jsou to pravidla elementární lidské slušnosti.A ta nám zakazují používat taková místa pro ustájení domácího zvířectva a bodré  popíjení piva.Je to jen pár měsíců, co P. Czendlik za přítomnosti Tv Prima pietně uložil ostatky neznámé zavražděné ženy na místo, kde byly nalezeny.Je nechutné, když nad její hlavou vesele dupou králíci .Místní chovatelé mají prostě hroší kůži, ale snad i jim  se trochu rozsvítí  a příště se přesunou na vhodnější místo.

Eva Latifová

Komentáře rss


Strana:  1

nebyly přidány žádné komentáře