Kategorie: Aktuality

Rušno kolem kostela...

V poslední době bylo kolem našeho kostela rušno v mediálním slova smyslu.Dělníci tam objevili při kopání několik koster, z nichž jedna svým stářím jakoby tam nepatřila...

         V poslední době bylo kolem našeho kostela rušno v mediálním slova smyslu. Dělníci tam objevili při kopání několik koster, z nichž jedna svým stářím jakoby tam nepatřila, byla zde uložena v době, kdy už půl století hřbitov neexistoval. Policie okamžitě oznámila podezřelé úmrtí, nato se sjely všechny televize a náš kostel byl na okamžik slavný. Tato příhoda bude mít ještě televizní zakončení, protože ostatky neznámé ženy budou pietně uloženy zpátky na své místo u kostelní zdi za přítomnosti tel. kamer. Novináře také zajímá, jak jsme naložili s ostatními kosterními pozůstatky. Pan Dajč, který celé dílo dozoruje, je nechal pohřbít na lanškrounském hřbitově, na místě, které určil správce hřbitova. I tam se půjde tv Prima podívat.
          Na nález neznámé ženy se brzy zapomene a rozruch z tv natáčení utichne, ale lidem by navždy mělo zůstat v paměti, že toto místo vedle kostela je parkem pouze podle jména, že bylo a je navždy hřbitovem. Od 14. století se zde pohřbívalo a když se rozhodlo o zrušení hřbitova, odvezly se pomníky, ale nebožtíci zde zůstali, i když beze jména. Naše civilizace je postavena na křestanské solidaritě, úctě k lidem živým i mrtvým. Mějme to na paměti! Toto posvátné místo si zaslouží jiné chování než jakého se mu v nedávné době dostávalo. Butik na kostech zabitých vojáků, shromaždiště feťáků, výstava slepic a králíkú nejsou tím správným příkladem.

Komentáře rss


Strana:  1

nebyly přidány žádné komentáře